İstanbul Evden Eve Nakliyat Fiyatları
İstanbul Evden Eve Nakliyat Fiyatları

İstanbul İçi Evden Eve Nakliye Fiyatları

İstanbul içi evden eve nakliye hizmeti bilindiği üzere standart ve sabit bir hizmet değildir. Hizmetin standart ve sabit olmaması hizmetle beraber ücrette de değişikliğe sebep olmaktadır. Piyasa koşullarının belli bir fiyat politikasının bulunmaması, personel ve uzaklık gibi kavramların fiyat ve zaman gibi konuların etki etmesiyle ortaya çıkar.
Nakliye hizmeti alınırken bir ürün değil de hizmet alındığı, bu hizmette de fiyatını belirleyen unsurların zaman, mesafe, emek ve kalite olduğu ve her taşınan evin aynı hizmet boyutunda olmadığı bilinmelidir.

(X kişi 2+1’lik bir evi 750 TL fiyata taşıtırken siz 1500 TL gibi bir rakama taşınabilirsiniz. Bu gayet doğal ve normaldir. Sebebi ise taşınacak olan eşyalarınızın boyutu, hacmi, gösterilmesi gereken itina, katlar arasındaki fark, monte- demonte edilecek eşya sayısı, personel sayısı ve mesafe gibi)

Yaptığımız taşıma tecrübelerinden bir örnek daha vermek gerekirse; Batı Şehirde bulunan 2+1’lik bir evin maliyetiyle mahalle apartmanında oturan 2+1’lik bir evin nakliye maliyeti aynı olmamaktadır. Bunun birinci sebebi Batı Şehirde aracın taşınılacak olan blokun önüne yanaşamamasıdır. (Yürüme mesafesi)
Taşınacak insanların bu duruma ilk izlenimlerinde farklı gözle baktığı görülürken taşıma ve hizmet esnasında ya da yetkili kişiden bilgi alırken durumun farkına vardığını görürüz. Fakat dediğimiz gibi “Ürün satmıyoruz, hizmet veriyoruz.”


İstanbul Şehirler arası Evden Eve Nakliyat Fiyatları 

Fiyat Nasıl Hesaplanıyor?
Şehirlerarası evden eve taşıma’ da fiyatı belirleyen çok fazla parametre bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise müşteri beklentisidir. Aşağıda bir fiyat hesaplama motoru yer almaktadır. Bu fiyat hesaplama motoru size yaklaşık bir taşınma maliyeti çıkaracak ve fikir edinmenizi sağlayacaktır. Motor algoritması 3+1 daire ve ortalama 2.kat hesaba katılarak oluşturulmuş olup klasik bir taşınma varsayımı altında hesaplama yapmaktadır.

Daha Ucuz Olamaz mı?
Müşteriler, şehirlerarası ev taşıma fiyatlarının genel olarak çok değişken olmasından yakınırlar. Esasında şehirlerarası taşınma fiyatlarındaki bu farklılık taşıyıcı firmanın karşılıklı olarak iş planlaması yapması ile yapmaması noktasında değişiyor. Bu planlamayı yapan firmalarda taşınma fiyatı %40’lara varan oranlarda düşebilmektedir. Pek tabi bu durum da birçok riski de beraberinde getirmektedir.

Nedir Bu Riskler?
Taşınma işlemi boyunca hesaba katılan tek müşteri siz olmadığınız için firmadan alacağınız verim azalacaktır.
Bu şekilde taşıma yapan firmaları bulmak için uğraşırken çok yanlış firmalar ile karşma olasılığınız yüksektir.
Aynı firma daha fazla eşya sığdırmak için kamyonun üstüne ve arkasına eşya bağlamayı çok olağan bir durum olarak özümsemiş olabilir.

NOT = GÜNLÜK EGE TARAFINA HİZMET VARDIR 


Evden Eve Nakliyat Fiyatları Analizi 

Evden eve nakliyat fiyatları analizi Bu başlığın altında rakamlar yazmak lazımdı belki? Listeler oluşturmak, fiyatları uçuşturmak gerekirdi belki de? Sonra da verilen evden eve nakliyat fiyatlarının hangisinin iyi fiyat olduğunu sormak gerekirdi. Peki bulabilir miydik?

A noktasından B noktasına gidilecek, şu kadar eşya taşınacak, fiyatı da eşittir bu olacak. Bir evden eve nakliyat hizmetinin fiyatı belirleyen unsurları bunlar mıdır? Eğer öyle olsaydı aynı hizmet için 2 hatta 3 kat farklı fiyatlar çıkar mıydı? Çıkamazdı, çıkmamalı… Ama en iyi fiyat, en ucuz fiyat da sanmamalı…
Evden eve nakliyat fiyatları bir nakliye işi için belirleyici unsursa eğer, verilecek hizmet de şeffaf olmalı. Eğer verilen fiyatlar kat kat değişiyorsa burada verilecek hizmetin şeffaf olduğu da çok düşünülemez Çünkü fiyatın oluşması için baz alınması gereken bir değer vardır.

Baz değerlerin olmadığı ortamlarda fiyat vermek adil olmaz. Bu, hizmet bile olsa. Çünkü, hizmetin bile bir maliyeti ve bir kalitesi vardır. Eğer 1 kg elmanın fiyatını bilirsek, bir kasa elmanın fiyatını hesaplayabiliriz. Kg fiyatını baz alarak o elmanın tüm değerlerini hesaplayabiliriz.
Evden eve nakliyat fiyatları da verilirken, verilecek hizmetin şekli, kalitesi ortaya konulmalı, fiyattan önce hizmet belirlenmelidir.