ev taşıma pratik öneriler

Pratik ev taşıma önerileri

Taşımayı planlıyorsanız bir ay önceden yavaş yavaş evi toplamaya başlamanızı öneriyoruz. Biliyoruz taşınmak çok sık gerçekleştirilen bir tecrübe değildir. Bu nedenle ev taşımanın püf noktalarını sizinle paylaşmak istedik.

Taşınmaya karar verdiğiniz zaman yapmanız gereken ilk iş yeni eve gidecek eşyaları belirlemek olmalı.

Uzun zaman boyunca hiç kullanmadığınız eşyaları atın, satın veya bağışlayın.

1- Eşya Listesi Hazırlayın

Gereksiz eşyalardan kurtulduktan sonra kalan eşyalar için bir eşya listesi hazırlayın. Örnek eşya listeyi linkini videonun açıklama kısmına paylaşıyorum çıktı alıp kullanabilirsiniz.

Eşya listesi hazırlamak çok önemli, bu adımı atlamayın. Taşınanın henüz başında çıkabilecek bir çok sorunu bu eşya listesi önleyecektir.

Nakliyat firmasından fiyat teklifi alırken bu eşya listesinin resmini çekip paylaşarak en doğru fiyat tekliflerini alabilirsiniz.

Ayrıca taşınma sonrası tüm eşyaların yeni eve gelip gelmediğini bu eşya listesi ile kolayca tespit edebilirsiniz.

2- Taşınma Planı Hazırlama

İşe planlamayla başlayın.

Hangi gün taşınacağınızı o güne kadar adım adım ne yapacağınızı taşınma planına yazın.

Taşınma planı size işinizin boyutu hakkında net bilgiler verecek ve taşıma güne kadar her iç adım adım planlanıp yapıldığı için rahat bir hazırlık süreci geçireceksiniz.

3- Nakliyat Firması İle Bilgi Paylaşımı

Nakliyat firması ile olabildiğince detaylı bilgi paylaşın. Eşya resimlerini, bina girişi, kullanılacak asansörü, sokak resimlerini ve paketlediğiniz eşyaların resimlerini böylece nakliyat firması neyi nasıl taşıyacağı hakkında yeterli bilgiye sahip olur.

Şu bilgileri paylaşmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

– Eşya resimlerini çekip nakliyat firmayla paylaşın.

– Evinizin oda sayısı nedir? Doğru olarak paylaşın.

– Nereden nereye taşınacak adresler nelerdir?

– Paketleme işini kim yapacak, hangi eşyalar paketli?

– Evler kaçıncı katta?

– Bina asansörü veya yük asansörü kullanılabiliyor mu?

– Bina girişi ile kamyon park alanı arası mesafe nedir?

Bu bilgilerden biri yanlış paylaşılırsa işin niteliği değiştiği için nakliyat firması ilave ücret talebinde bulunacaktır.

4- Bilgi Paylaşımını Yazılı Olarak Yapmaya Özen Gösterin

Ev taşımanın püf noktası burası. Nakliyat firması ile görüştünüz her şartta anlaştınız. Şimdi anlaştığınız şartları hepsini yazıp nakliyat firması ile paylaşın.

– Anlaştığınız nakliyat fiyatını

– Taşınma tarihi ve saatini

– Eşyanın nereden, nereye taşınacağı

– Evlerin kaçıncı katta olduğu

– Kamyon park alanı ile ev girişi mesafesi

– Eşyanın asansörle mi merdivenden mi çıkarılıp indirileceği gibi

Tüm detayları yazıp nakliyat firması ile paylaşın. SMS, whatsapp veya e-posta herhangi biri olabilir. Böylece yanlış anlaşmaları önlemiş ve anlaştığınız her detayı yazılı hale getirmiş olursunuz. Bu size rahat bir taşınma deneğimi sağlayacak en önemli adımdır.

Görüşme sürecinde yanlış anlaşılmalar bu yazışmlarla kolayca giderilebilir.

Daha fazla bilgi için: Evden Eve Nakliyat Nasıl Yönetilmeli ve Nelere Dikkat Etmeli (Örnek Çalışma)

Yukarıdaki yazıyı incelemenizi öneriyorum. Bir taşınma nasıl karşılıklı yazışarak çok iyi yönetilir bunu iyi bir şekilde ortaya koyuyor. Sizde bu örnekte olduğu gibi anlaşma sürecini yazılı sürdürebilirsiniz. Böylece iyi bir nakliyat sözleşmesine sahip olmuş olursunuz. Ben artık sözleşme imzalayın demiyoru. Anlaştıklarınız yazılı hale getirin en iyi sözleşme budur.

5- Araştırın

Artık taşınma gününü beklemeye başlayabilirsiniz. Ama bu zamanı boş geçirmeyin. Taşınma konusunda biraz bilgi sahibi olmak için araştırın.

Eğer bazı eşyaları siz paketleyecekseniz nasıl paketlemeniz gerektiği ile ilgili araştırma yapın.

Paketlemesini firmanın yapmadığı kolilerde yırtık, çökme gibi bir belirti yoksa içindeki eşyaların hasar görmesi durumunda sorumluluk almayacaktır. Doğru paketlemeye özen gösterin.

Değerli evrak ve eşyalarınızı diğer eşyalarla birlikte paketlemeyin. Kaybolması durumunda sorumluluk sizde olacaktır.

Antika veya kıymetli eşyalar taşınacaksa firmadan bu eşyaların taşınması için sigorta isteyin. Bu eşyaların bir listesini firma ile karşılıklı paylaşıp imzalayın.

Evden eve nakliyat sigortası olarak anlatılan sigortanın sadece kamyonun kaza yapması durumunda tüm eşyanızın kaybını sigortaladığını bilin. Kırık ve çizikleri kapsamaz.

Aklınızdaki sorula için araştırın. Cevap bulamadığınız sorularınız için istanbul nakliyat’tan destek alabilirsiniz. İster arayın veya bir e-posta gönderin.

evden eve nakliye sürecinde yapılması gerekenler

Evden Eve Nakliye Sürecinde Yapılması Gerekenler

Ev ya da ofis taşıma hazırlık aşamalarına ihtiyaç duyulan ve belli adımların atılması gerektiği bir süreçtir. Bu konuda nakliyat firmaları tarafından sunulan çeşitli servisler mevcuttur ki bireyler kendilerine uygun bir seçenek üzerinde karar verebilmektedir. Taşınmadan önce göz önünde bulundurulması gereken detaylar arasında buzdolabı ve çamaşır makinesi gibi hassas eşyalar konusunda bilgi sahibi olmak yer almaktadır ki bu sayede nakliye edilirken herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

Ev içerisinde çeşitli malzemelerden yapılmış birçok ürün yer almaktadır. Tercihe bağlı olarak kullanılan deri mobilyalar, cam sehpalar ve duvardan duvara kitaplık ya da dolaplar örnek gösterilebilir. Nakliyat firmaları parçalarının ayrı ayrı paketlenmesi ve taşınması uygun olan eşyalar konusunda müşterilerine yardımcı olmaktadır.Mutfak araç gereçleri, dekoratif ürünlerin ambalajlanması sürecinde doğru malzemelerin seçilmesi yeni eve geçiş sürecini olumlu yönde etkileyecektir.

Genellikle streç ya da baloncuklu naylon kullanılarak eşyaların korunmasına çalışılmaktadır. Evler arasındaki mesafenin uzunluğu fazla ise dikkat edilmesi gereken hususlar öne çıkmaktadır. Bazı mobilyaların kapaklarının sökülmesi alınacak önlemler arasındadır. Aynı şekilde halıların sıkı bir şekilde sarılması ve paketlenmesi de araç içinde dağılmamalarını sağlayacak, olumsuz bir durumla karşılaşmanın önüne geçilecektir.
Bireyler eşyaların farklı bir ortamda, arzuya göre dekore edilen odalara yerleştirilmesiyle birlikte yeni evlerinde yaşamanın heyecanını duymaktadır. Bu açıdan taşınmanın sorunsuz bir şekilde tamamlanması önem arz etmektedir.

Evden eve nakliyat sigortası

Evden Eve Nakliyat Sigortası Nasıl Yapılır

Evden Eve Nakliyat Sigortası 

Nakliyat sigortası şehir içi ve şehirler arası sevkiyatlarında her türlü tehlikelere karşı emtianın, yüklemeden boşaltmaya kadar karayolu ile nakliye sırasında meydana gelecek olan çeşitli kaza, yangın, hırsızlık, kaybolma, gibi doğalilecek zararlara karşı teminat altına alınır. Nakliye sigortası, tam, zayi, dar ve geniş olmak üzere 3 çeşit teminat vardır.

Tam Zayi:

En dar ve en sınırlı teminattır. Nakliye esnasında taşıyan araç ile birlikte tamamen ziyan olması halinde temin edilir. Hiçbir kısmı hasarı temin etmez. Tüm evden eve nakliyatcıların en çok tercih edilen nakliye firmaların sigortalı taşıma dedikleri nakliye sigortasu bu kapsama girmektedir.

Dar Teminat:

Bu teminat nakliye esnasında araçın yanması, çarpması ateş, yıldırım, dere taşlama, çığ, toprak heyelanı, köprü yıkılması, yolların çökmesi ve araçın devrilmesi neticesinde taşınan eşyaların uğrayacağı zararları kapsamaktadır.

Geniş Teminat:

Nakliye esnasında eşyanızın çıkış yerinden varış yerine ulaşıncaya kadar uğrayabilecek tüm olası risklere karşı teminat sağlamaktadır. Geniş teminat maliyetli bir sigorta olması nedeniyle tüm süreci taşıma firmasının eksperinin takip etmesi gerektiği için pek yapılmamaktadır. Evden eve nakliye için hiç bir sigorta
firması bu teminatı kesinlikle vermemektedir. Özetle siz kendiniz parasını verelim deseniz bile ev eşyalarınız için hiç bir sigorta şirketi bu teminatı vermemektedir. Bu sigorta sıfır özel kullanılmamış özel üretilmiş ambalaj malzemeleri için geçerli olan teminattır.

Sigortalı Evden Eve Nakliyat Sigortalı taşıma nasıl olur.

Evden eve nakliyat şirketlerin en çok tercih ettikleri sigorta çeşitleri “Tam Ziya” sigortası olduğuna göre, tüketicilerin şunları bilesinden fayda vardır. Taşıma esnasından oluşabilecek hasarlar çizilme, kırılma, kaybolma, ve çalınma gibi durumlara karşı karşılanmayacaktır.
Bunun aksini söyleyen nakliye firmaların sigorta poliçesini mutlaka isteyin.

Taşıma esnasında eğer firma sizin eşyanızı sigortalamamışsa trafik kazasından oluşabilecek hasarlar da hemen hemen çoğu eşyanız kullanılamaz hale gelecektir. Bunu kurumsal bir firma değilse zararınızı karşılaşmayabilir. Ama kurumsal firma ise bir hak talepde bulunabilirsiniz. Tüm zorunlar oluşmaması için nakliye firması ile anlaştığınızda elinizde taşıma sözleşmesi, sigorta poliçesi ve nakliye faturası elinizde bulundurun.

Tam zayi sigortası maliyeti olmaması nedeniyle her nakliye firması bu sigortayı yapmaktadır. Ancak bu sigorta taşıma esnasında herhangi bir zararları karşılamadığı için çekeceğiniz sıkıntıları engelememektedir. Bu tür sorunları ve sıkıntıların olmaması için iyi bir firma ile evinizi sorunsuz bir şekilde taşımakdır. Bu bahsetmiş olduğumuz sigorta emtia sigortasıdır. Araçın kaskosu ile artık nakliye emtia sigortası da yapılmaktadır. Taşıma esnasında kırılma ve çizilme gibi zararlarınızı karşılamamaktadır. Sigortalı eşya depolama yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz: Güvenli Ve Sigortalı

Taşıma Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşıma Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev ya da ofis taşımaya karar verilmesinden sonra eşyaların paketlenmeye başlanmasıyla birlikte birçok detayın ortaya çıktığı görülecektir. Beyaz eşyalardan dolaplara, mutfak malzemelerinden mobilyalara dek çok çeşitli alanlarda ve amaçlarla kullanılan ürünlerin her biri ayrı özen gerektirmektedir.

Cam ürünlerin paketlenmesi, mobilyaların taşınma esnasında zarar görmemesi için yapılması lazım gelenler gibi ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olmanın önemine dikkat çekilmektedir ki bu durum ev ve ofis sahipleri için önemlidir.

Çamaşır, bulaşık makinesi ve buzdolabı bir evde en sık tercih edilen eşyalar arasında sayılabilir. Taşınırken bu eşyaların kullanma kılavuzlarını incelemek ipuçları elde etmek açısından faydalı olabilir. Buzdolabının raflarının çıkarılması, kapısının sabitlenmesi gerekir. Çamaşır makinesi içinde kazanın sabitlenmesi ve içerisindeki suyun tahliye edilmesi önerilmektedir. Mobilyalara gelindiğinde temiz kalmaları için streç tercih edilebilir.

Ayak ve kulp gibi kısımlarınınsa sökülmesi doğru olacaktır. Mutfak malzemeleri için yapılması gerekenlerden biri cam ürünlerin kırılmaması adına uygun malzemeler ile paketlenmesi ve sağlam kutulara yerleştirilmesidir. Dekoratif ürünler konusunda da aynı adımlar takip edilebilir.

Teknolojinin gelişmesi ile imkânlarını artıran nakliyat firmaları bu konuda müşterilerine yardımcı olmaya devam etmektedir. Tecrübeli çalışanlara sahip, profesyonel ve kaliteli hizmete önem veren, müşteri memnuniyetini gözeten bir firmayla anlaşılması halinde taşınma konusundaki tereddütlere açıklık getirilebilir. İlk etapta sektörde yer alan birçok isim arasında en uygununu bulmak içinse küçük bir araştırma yapılması uygun olacaktır.

Taşıma Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Neden depolama hizmetimizi seçmelisiniz?

Neden depolama hizmetimizi seçmelisiniz?

Depolama hizmetlerimiz, ülke çapında en güvenilir, güvenli ve uygun fiyatlı şirketlerden biri olarak bilinir, çünkü en iyi depolama hizmetlerini en uygun fiyatlarla sunmaktan gurur duyuyoruz. Kendi depolarımız ve ortağımızın depoları, navlun nakliyesi sırasında ve öncesinde tahakkuk etmenize gerek kalmaması için stratejik konumlarda bulunur.

Yalnızca işinize uygun özelleştirilmiş depolama çözümleri sunmakla kalmıyoruz; aynı zamanda yerine getirme, iade yönetimi, paketleme, özel ambalajlama, taşıma, lojistik destek, özelleştirilmiş lojistik süreç, tedarik zinciri yönetimi, dağıtım gibi çeşitli depolama hizmetleri de sunuyoruz. envanter kontrolü, kapıdan kapıya taşıma, toplama ve paketleme işlemleri, çapraz yükleme dağılımı, etiketleme, sıcaklık kontrollü depolama çözümleri, gıda sınıfı tesisleri vb.

Lojistik uzman ekibimiz size danışacak ve iş gereksinimlerinizi en az derecede anlayacaktır ve iş gereksinimlerinize tam olarak uyacak şekilde özel olarak tasarlanmış bir depolama ve lojistik süreci ortaya koyacaktır. Maliyetlerin azaltılmasında ve karlılığın arttırılmasında yardımcı olacaktır. Depolama hizmetlerimiz yalnızca maliyeti düşürmekle kalmaz, yaptığınız faydalar müşterilere aktarılır ve net kârınız olur, bu da işiniz için büyümeye yönelik bir ortam yaratır ve pazar itibarınızı arttırır.

Düzenli depolama hizmetlerinin yanı sıra, işlerinde, siparişlerin yerine getirilmesinde, ambalajlanmasında, montajında ​​ve kit gerekliliklerinde onlara yardımcı olacak bir dizi katma değerli müşteriye özel hizmetler sunuyoruz. Lojistik ve depolama araç ve gereçlerimiz son teknolojidir ve bugüne kadar mevcut en iyi depolama hizmetlerini sunar. Müşterilerimizin gelişen lojistik pazarından faydalanabilmelerini sağlamak için depolarımızı mevcut teknolojiler ve süreçlerle ve uygun olduğunda yükseltmeye devam ediyoruz. Depolama hizmetlerimizin sizin için nasıl yararlı olabileceğini ayrıntılı olarak öğrenmek için bugün depolama ve lojistik uzmanlarımıza danışın ve hayal kırıklığına uğramayacağınızdan emin olabilirsiniz.